Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 12/2007

Sieczkarnia z zadęciem

Firma Krone daje się porządnie we znaki najpoważniejszej konkurencji, oferując swoją sieczkarnię BigX. W centralnych zespołach maszyny - mechanizmach napędowych i hederze do zbioru kukurydzy - zastosowano oryginalne rozwiązania konstrukcyjne. Sprawdziliśmy, jak pracuje w kukurydzy 605-konny model BigX V8. Od roku 2001 firma Krone z powodzeniem działa na wymagającym, ale i dochodowym rynku sieczkarni samobieżnych, proponując innowacyjne konstrukcje, którym nie brakuje koni mechanicznych pod maską. Warto zaznaczyć, że na świecie sprzedaje się rocznie 1800-2100 sieczkarni. Seria BigX obejmuje pięć modeli, od nowej \"pięćsetdziesiątki\" o mniejszym rozstawie osi po 1020-konny sztandarowy model z dwoma sprzężonymi 6-cylindrowymi silnikami o mocy 510 KM każdy. Najchętniej kupowany jest model BigX V8 o mocy 605 KM. Ale akurat ten model padnie ofiarą zaostrzonych norm emisji spalin, jednak na rynku \"używek\" wciąż będzie egzystował. Rolę lidera zbytu ma teraz przejąć model BigX 650. My testowaliśmy model BigX V8 z 10-rzędową (7,5 m) przystawką do zbioru kukurydzy EasyCollect.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu