Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 12/2007

Pracuj bezpiecznie Azbest - bomba z opóźnionym zapłonem

Od początku lat 60. ubiegłego wieku uznawany był za jeden z najtańszych i najtrwalszych surowców do produkcji materiałów budowlanych. Dziś spędza sen z powiek niejednemu z nas. Azbest - bo o nim mowa - to kontrowersyjny materiał budowlany obecny w naszym życiu. W ostatnim czasie do większości polskich gospodarstw zawitali, lub wkrótce zawitają sołtysi z niecodziennym pytaniem: jaka powierzchnia dachów w gospodarstwie pokryta jest eternitem? Taki wywiad budzi zrozumiałą podejrzliwość, bo co komu do tego ile płyt eternitowych właściciel posesji ma na dachu stodoły, garażu czy domu. Zwłaszcza, że od pewnego czasu wieść gminna niesie, iż materiały zawierające azbest, czyli również eternit, trzeba będzie zutylizować. I to na własny - niemały - koszt. Nie tylko rolnicy zastanawiają się o co w tej całej azbestowej sprawie chodzi. Komu i dlaczego wadzi eternit spokojnie leżący na połaciach dachów? Postaramy się to wyjaśnić w tym artykule.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu