Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 12/2007

Biogazownie rolnicze - będzie się działo

Nie ma najmniejszej wątpliwości - już niedługo jednym z podstawowych źródeł energii odnawialnej w Polsce będzie biogaz. Do takich wniosków można dojść analizując to, co dzieje się m.in. u naszych zachodnich sąsiadów. W Polsce coraz głośniej mówi się o odnawialnych źródłach energii. Według założeń polityki energetycznej przyjętej przez rząd, do 2020 roku aż 20% ogółu energii ma być, podobnie jak w innych krajach UE, produkowane ze źródeł odnawialnych. Z kolei już w roku 2014 z biomasy ma być wytwarzane aż 60% ogółu energii odnawialnej w Polsce. Tymczasem niemożliwe jest osiągnięcie tego pułapu bez szerokiego zaangażowania rolnictwa w produkcję zielonej energii, bowiem to właśnie rolnictwo jest w Polsce głównym źródłem biomasy. Biorąc pod uwagę niezwykle szybki rozwój biogazowni w Niemczech należy się spodziewać, iż podobna tendencja pojawi się już niebawem w Polsce. Tym bardziej, że aktualnie wiele firm, zarówno zachodnich jak i krajowych, bardzo mocno interesuje się wdrażaniem technologii produkcji biogazu w naszym kraju. Warto więc wymienić kilka najbardziej istotnych spraw, które należy brać pod uwagę planując inwestycję w biogazownię.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu