Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2008

Pracuj bezpiecznie Uwaga! Pyły wybuchają!

W silosach zbożowych i paszarniach duże zapylenie jest zjawiskiem dość powszechnym i niestety przeważnie lekceważonym. Nie wszyscy bowiem są świadomi, że wysokie stężenie pyłów w powietrzu niesie ze sobą m.in. poważne zagrożenie wybuchowe. Do wybuchu pyłu nie trzeba wiele. Wystarczą suche drobiny materiału palnego wymieszane z powietrzem w odpowiednich proporcjach oraz źródło zapłonu. Co więcej, nawet pyły niektórych materiałów niepalnych są palne i mogą tworzyć mieszaniny wybuchowe. Jeśli przyjrzymy się warunkom, jakie panują w magazynach paszowych wielu gospodarstw, silosach zbożowych czy spichrzach z ziarnem, łatwo wyciągnąć wniosek, że zagrożenie wybuchem jest w nich wysokie. Wybuchem grożą wzniecane podmuchem powietrza obłoki pyłu, w których zawarte są drobne ziarenka lub włókna.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu