Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
Jeśli planujesz zakup ciągnika lub innych maszyn, modernizację budynków inwentarskich lub budowę nowego obiektu - słowem zakładasz w gospodarstwie duże inwestycje, zastanów się, czy nie warto przejść na zasady ogólne rozliczania VAT. Od 1 maja 2004 roku, czyli od momentu wprowadzenia m.in. 22-procentowych stawek VAT na maszyny rolnicze i materiały budowlane, temat podatku od towarów i usług (w skrócie VAT) zagościł w rolnictwie na stałe. Jako pierwsi problem \"pozostać na ryczałcie czy przejść na zasady ogólne\" musieli rozwiązać rolnicy, którzy korzystając z programu SAPARD podpisali umowy już po wejściu wyższych stawek, lub inwestujący w gospodarstwo w inny sposób. Jednak wszyscy ci, którzy odważyli się i zrezygnowali z ryczałtu na rzecz zasad ogólnych, mówią dziś, że się opłaciło. Zwrot rozliczanego podatku ma niejednokrotnie korzystny wpływ na finanse gospodarstwa. Zanim jednak pokażemy na przykładzie, kiedy opłaca się to uczynić przybliżmy niektóre terminy związane z VAT.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu