Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika Raport Specjalny KOMBAJNY/2008

Nowa klasa średnia Test kombajnu Claas Tucano

W ubiegłym roku firma Claas wprowadziła na rynek nowy produkt. Pod nazwą Tucano kryje się sześć modeli, które są maszynami o zupełnie nowej konstrukcji. Tucano ma systematycznie zastępować modele Medion i Mega, które konstrukcyjnie wywodzą się od popularnych Dominatorów. W przypadku wielu kombajnów zespół żniwny potocznie zwany hederem jest elementem, w którym na przełomie lat zachodzi najmniej zmian konstrukcyjnych. Dzieję się tak za sprawą jego mało skomplikowanej budowy i funkcji ograniczającej się do ścięcia i podania materiału na młocarnie. Przyrząd żniwny Claasa Tucano wyrażanie przełamuje ten stereotyp i jako jeden z pierwszych oferuje rozwiązania techniczne stosowane w przyrządach największych kombajnów. Oszczędność czasu i eliminację jakichkolwiek pomyłek przy podłączaniu przyrządu żniwnego gwarantuje jedno elektro-hydrauliczne wielozłącze. Wielozłącze to umożliwia również podłączanie pod obciążeniem. Kombajnista w Claasie Tucano ma do dyspozycji standartowo system Claas Contour umożliwiający automatyczne dopasowywanie się do rzeźby terenu przez przyrząd żniwny oraz utrzymywanie stałej wysokości cięcia. Opcjonalnie Tucano może być wyposażony w dwa systemy Laser Pilot oraz Auto Contour, każdy z nich zwiększa wydajność pracy chociażby za sprawą większej szybkości roboczej, jest ona możliwa gdyż operator znacznie wpływa na wzrost wydajności i sprawia, że użytkowanie kombajnu jest bardziej opłacalne. Pierwszy z nich Laser Pilot jest systemem automatycznego prowadzenie kombajnu. W praktyce przekłada się to na możliwość pełnego wykorzystania wydajności kombajnu, poprzez koszenie całą szerokością hederu. Drugi system montowany opcjonalnie nosi nazwę Auto Contour odpowiedzialny jest za automatyczne podłużne i porzeczne nierówności terenu. System ten przydatny będzie podczas pracy w nocy, na skłonach czy glebach zakamienionych.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu