Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika Raport Specjalny KOMBAJNY/2008

Wiele zależy od rozdrabniacza Regulacje i obsługa rozcinacza słomy

Równomierne rozrzucenie słomy ma szczególne znaczenie, gdy siejemy w mulcz. Aby było ono możliwe, konieczne jest dokładne rozdrobnienie materiału. Dlatego właśnie rozdrabniacz słomy musi działać jak należy. Rozdrabniacze słomy budowane są w dwóch typach konstrukcji: z poziomą lub pionową osią obrotu wirnika. Rozwiązania z osiami pionowymi nieco lepiej rozrzucają słomę, gorzej natomiast ją rozdrabniają. Urządzenia z osiami poziomymi lepiej i równomierniej rozcinają słomę, zwłaszcza dłuższą i wilgotną, gorzej z kolei rozrzucają ją po powierzchni pola. Łatwiej ulegają również zapychaniu. Stopień rozdrobnienia słomy reguluje się przez zmianę ustawienia belki poprzecznej z przeciwostrzami. Sposób zamontowania rozdrabniacza na osłonie wylotowej wytrząsaczy umożliwia również pracę kombajnu bez rozdrabniacza.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu