Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika Raport Specjalny KOMBAJNY/2008

O kombajn po żniwach też trzeba dbać Posezonowy przegląd kombajnu

Po żniwach, często ze względu na brak czasu lub przez zapomnienie nie wykonujemy niezbędnych czynności obsługowych i konserwacyjnych w kombajnie. Ma to duży wpływ na trwałość podzespołów maszyny oraz zwiększa istotnie zakres czynności, jakie musimy wykonać, przygotowując kombajn do żniw w roku następnym. Bezpośrednio po zakończeniu sezonu żniwnego musimy dokładnie oczyścić maszynę z zewnątrz oraz od wewnątrz. W miejsca zakurzone najlepiej skierować strumień sprężonego powietrza, np. ze sprężarki. Szczególnie dokładnie należy oczyścić podsiewacz oraz wytrząsacze, gdyż tam gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Często na tych elementach mamy zbitą warstwę kurzu, resztek zboża i ziemi, dodatkowo nasyconą wodą. Wtedy niestety musimy wejść do środka i ręcznie wygarnąć powstałe zanieczyszczenia. Jeżeli zaistnieje konieczność, można wykonać to za pomocą strumienia wody. Silnik oraz miejsca zaoliwione (siłowniki hydrauliczne, przewody hydrauliczne, rozdzielacze) powinniśmy umyć używając myjki ciśnieniowej, przy czym do mycia należy użyć emulsji ułatwiającej rozpuszczanie olejów i smarów. Dokładne oczyszczenie i umycie kombajnu pozwoli również na łatwiejsze wykrycie usterek i niedomagań. Po umyciu maszyny pozostawiamy ją w przewiewnym miejscu, aż do całkowitego wyschnięcia. Dopiero wtedy możemy przystąpić do przeglądu, obsługi oraz napraw.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu