Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 10/2008

Park maszynowy Pickup na farmie - czy to się opłaca?

Większość z nas kojarzy amerykańskiego farmera z kapeluszem, flanelową koszulą w kratę i samochodem typu pickup. Jeśli zalety pickupa są znane i doceniane w innych krajach to może warto upowszechnić ten rodzaj samochodu wśród polskich rolników? Stany Zjednoczone uznawane są za ojczyznę pickupa. Tam bowiem wyprodukowano pierwszy jego egzemplarz, zbudowany na podwoziu legendarnego Forda T i sprzedano za 281 dolarów w roku 1925. Pickup zajmuje wyjątkowe miejsce w amerykańskiej kulturze, gdzie uznawany jest za samochód dedykowany prawdziwym mężczyznom. Ponadto funkcjonuje tam określenie \\"cadillac Texasu\\" - stanu szczycącego się wysokim poziomem produkcji rolnej, a przede wszystkim największymi hodowlami bydła, szczególnie mięsnego. Utożsamianie więc pickupa jako auta będącego narzędziem pracy farmera jest jak najbardziej słuszne. Jego wszechstronność i przydatność została doceniona, co zrozumiałe, nie tylko w Ameryce.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu