Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 10/2008

Teraz garnitur pasuje Ciągnik John Deere 7930 po 200mth

Model 7930, czołowa maszyna z górnego segmentu Deere?owskiej klasy średniej, o mocy maksymalnej 260 KM i z przekładnią bezstopniową, może się przydać zwłaszcza w intensywnie rozwijających się gospodarstwach rolnych i firmach usługowych. Przez ponad 200 mth testowaliśmy jak się sprawuje technika rodem z USA. Oferując ciągniki serii 7000, firma John Deere po raz kolejny podniosła poprzeczkę wymagań stawianych maszynom tej klasy. Rola ciągnikowej awangardy przypadła trzem amerykańskim modelom 7030. Zwiększenie mocy silnika w stosunku do mających pewną \\"nadwagę\\" poprzedników - modeli 7020 - sprawiło, że amerykańskie maszyny o mocy maksymalnej w zakresie 215-260KM mają harmonijną konstrukcję. Uwaga ta dotyczy przede wszystkim modelu 7930, którego masa własna wynosi 8,0-9,4tony, w zależności od wyposażenia. Zazwyczaj duże ciągniki o mocy 230 i więcej KM są co najmniej o jedną tonę cięższe. Modele 7030 mogą mieć różnorodne wyposażenie. Dostępne są trzy warianty przekładni - od wersji z 4biegami przełączalnymi pod obciążeniem po bezstopniową. Oferowane są też różne rozwiązania hydrauliki i poziomy komfortu obsługi.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu