Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 4/2006

Park maszynowy Zbieraj rzepak bez strat

Straty nasion rzepaku powodowane ich osypywaniem podczas zbioru, to dla wielu rolników duży problem. Jednak kto wie, jak kosić i młócić rzepak, ten może zmniejszyć straty do minimum. Kombajnowy zbiór rzepaku stwarza rolnikowi zawsze więcej trudności niż np. zbiór zbóż. Bardzo często regulacje zespołów roboczych kombajnu, wykonywane zgodnie z instrukcją obsługi danego producenta nie odpowiadają optymalnemu ustawieniu w danych warunkach zbioru ze względu np. na minimalne uszkodzenia i straty nasion rzepaku , przy optymalnej przepustowości kombajnu. Przystosowanie kombajnu do jednoetapowego zbioru rzepaku polega na zainstalowaniu specjalnego zespołu żniwnego, tzw. stołu, wymianie niektórych podzespołów lub uzupełnieniu ich odpowiednimi częściami roboczymi. Przyjmuje się, że wskaźnik dopuszczalnych strat nasion podczas omłotu rzepaku nie powinien przekraczać 2%, zależnie od optymalnej przepustowości kombajnu.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu