Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 12/2008

Poprawiamy konstruktorów Farmera Ulepszeń ciągnika Farmer ciąg dalszy

Przedstawiamy ciąg dalszy ulepszeń w Farmwerze (AFEOmechanik 9/08). Tym razem nasz Czytelnik dzieli się pomysłami na udoskonalenie sprzęgła elektrohydraulicznego. Nasz farmer pracuje głównie w obejściu, pełniąc rolę ładowarki. A przy wszystkich pracach załadunkowych trzeba często wciskać pedał sprzęgła. W ciągnikach z wyższej półki można korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest rewers elektrohydrauliczny. Narodził się więc pomysł, aby i w Farmerze można było zmieniać kierunek jazdy i biegi bez używania sprzęgła nożnego. Potrzebne było rozwiązanie najlepsze i zarazem niezbyt kosztowne. Najlepiej, by sprzęgłem dało się sterować naciskając przycisk. Ważne też, aby takie sprzęgło było jedynie dodatkowym rozwiązaniem, a nożne działało zawsze i było niezależne od udoskonalenia. Prace przy sprzęgle to nie zabawa, dlatego wszystko musiało być dokładnie przemyślane i solidnie wykonane, bowiem ryzyko wystąpienia niedomagań układów, w które się ingeruje jest ogromne.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu