Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2009

Dorado razy dwa Same Dorado 56 Classic i Same Dorado 86

Zakup nowego ciągnika to bardzo ważna, a w dodatku kosztowna decyzja dla każdego gospodarstwa. Jednak gdy wkrótkim czasiew obejściu pojawia się drugi model tej samej marki, musi w tym coś być? AGROmechanika dotarła do jednego z takich gospodarstw w powiecie pajęczańskim (woj. łódzkie). Jego właściciel, pan Nikodem Rozumek, zdecydował się na takie posunięcie. W odstępie kilku miesięcy nabyła dwa modele Same Dorado, które przypadły do gustu jemu i jego synom. Właściciel specjalizuje się w produkcji tuczników (cykl zamknięty) oraz produkcji roślinnej na cele paszowe i sprzedaż. Wykorzystał minioną dobrą koniunkturę najpierw w produkcji trzody chlewnej, a później w uprawie kukurydzy na ziarno i zdecydował się na modernizację parku maszynowego. Podjęta decyzja, polegała na wymianie na najprostszy model Same Dorado 56 Classic wysłużonych ciągników marki MTZ oraz Massey Ferguson 255, z których każdy miał jużdużo ponad 10 tys. motogodzin przebiegu. Wybór markibył dokładnie przemyślany i oparty na poprzednich doświadczeniach. Tu musimy nadmienić, że gospodarstwo posiada również ciągnik główny wywodzący się z renomowanej stajni i zakupiony kilka lat temu. Jednak o ile Pan Nikodem nie miał i nie ma jakichkolwiek powodów, aby narzekać na produkt to niestety obsługa posprzedażna pozostawiała wiele do życzenia, była też swoistą szkołą życia na co zwracać uwagę podczas transakcji kupna. Bogatszy o te doświadczenia, jako dostawce nowych ciągników wybrał firmę Invest-Rolz sąsiedniego powiatu - piotrkowskiego, która cieszyła się dobrą opinia wśród rolników będących jej klientami. Kilka miesięcy po zakupie Same Dorado 56 Classic pojawił się drugi ciągnik Same Dorado 86 Stop&Go wyposażony dodatkowo w ładowacz czołowy.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu