Drodzy Czytelnicy,
w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy. W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej. Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz] W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego. Redakcja "AGROmechaniki"
|
Roczniki
archiwum
archiwum
Regulamin wyszukiwarki artykułów
Wyszukiwarka
AGROmechanika 2/2009
Pracuj bezpiecznie Ostrożnie z alkomatem
W wielu firmach kontrola trzeźwości pracowników za pomocą alkomatu stała się codzienną praktyką. Ale mało kto wie, że na takie badanie pracownik powinien wyrazić zgodę. W przeciwnym razie, kontrola ta jest niezgodna z prawem. Alkomat, zwany fachowo probierzem trzeźwości, to dziś urządzenie należące do podstawowego wyposażenia i niemal codziennie stosowane w wielu zakładach pracy. Z jednej strony trudno się dziwić, że pracodawcy, powodowani najczęściej dobrem pracowników i troską o stan powierzonego im mienia, chcą mieć pewność, że osoby stawiające się do pracy są trzeźwe. Wszak o pomstę do nieba wołały sytuacje, gdy jeszcze nie tak dawno pijani traktorzyści i kombajniści beztrosko obsługiwali maszyny. Z drugiej zaś strony obowiązek poddania się przez pracownika badaniu z użyciem alkomatu wzbudza szereg kontrowersji, nie tylko wśród samych zatrudnionych. Faktem jest, że kontrola trzeźwości pracownika może być przeprowadzona wyłącznie na jego żądanie, zwłaszcza gdy stawiany jest mu -często niesłusznie - zarzut naruszenia obowiązku trzeźwości w miejscu pracy. Jeżeli natomiast przeprowadzenie badania jest inicjatywą pracodawcy, wówczas pracownik ma prawo odmówić poddania się temu badaniu. Nie zmienia tego stanu nawet zamieszczenie w regulaminie pracy zapisu, że pracownik ma obowiązek poddania się kontroli trzeźwości na każde wezwanie pracodawcy lub uprawnionych przez niego osób. Pracownik nie może być zmuszony do poddania się kontroli, więc gdy odmawia, straszaki w stylu \\"bo wezwę policję\\" lub \\"bo cię zwolnię\\" również nie mają sensu. Pracodawca ma jednak do dyspozycji inne środki. Ale po kolei.
Pobierz plik PDF artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
- Wysłać SMS o treści AP.ARTAM na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto.
W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
LUB Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
Usługa SMS dostępna jest w sieciach T-mobile, Plus, Play, Orange. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system CTM Mobiltek. Regulamin usług SMS. Reklamacje usług SMS.
Właściciel:
Oficyna Wydawnicza "OIKOS" Sp. z o.o.
ul. Kaliska 1/7
02-316 Warszawa
NIP: 118-00-09-226
Kontakt:
Dział prenumeraty:
tel.: 22 659 36 50
fax: 22 833 66 49
e-mail: prenumerata@oikos.net.pl