Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 3/2009

Co nowego w siewnikach punktowych?

Producenci siewników precyzyjnych wciąż udoskonalają konstrukcje tych maszyn, stosując w nich bardzo zaawansowane rozwiązania. Przyjrzyjmy się co w tym zakresie oferują wiodące światowe marki. O zaletach siewu precyzyjnego nie ma co deliberować - są oczywiste. Ale producenci siewników punktowych starają się uczynić technologię dokładnego siewu jeszcze doskonalszą. Wysiewane mają być rzeczywiście wyłącznie pojedynczo nasiona, które stają się przecież coraz droższe. Nawozy podczas siewu mają być dozowane nie tylko w bardzo dokładnie ustalonych dawkach, ale także oszczędnie i płynnie. Regulacja maszyny musi być jeszcze łatwiejsza, obsługa i transport bardziej bezpieczne, a najlepiej gdyby wszystkie parametry pracy siewnika mógł kontrolować i rejestrować komputer. Mrzonki? W żadnym wypadku. Światowi producenci siewników wszystkie te pomysły wcielili w życie. Wszystko po to, by siew buraków, kukurydzy, czy rzepaku przebiegał dokładniej, szybciej i wydajniej.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu