Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 3/2009

Pracuj bezpiecznie Rękawice antywibracyjne

Rękawice ochronne antywibracyjne ograniczają niekorzystne skutki oddziaływania na ciało drgań mechanicznych, wnikających do organizmu przez kończyny górne. I chociaż wciąż postrzegane są jako nowość, stosowane są coraz częściej. Nic dziwnego, znacznie chronią nie tylko ręce. Każdy, kto miał okazję pracować nawet niedługo stopową zagęszczarką podłoża (tzw. skoczkiem), czy przez parę godzin kuć w murze młotem udarowym lub wiercić otwory wiertarką z udarem, wie doskonale co czuje się w dłoniach jeszcze długo po skończeniu pracy. Drgania. Przyjemność wątpliwa, zwłaszcza że w wielu przypadkach niesie za sobą przykre następstwa. Drgania mechaniczne, transmitowane w procesie pracy do rąk operatorów z różnych narzędzi ręcznych lub prowadzonych za rąk (zagęszczarki podłoża, pilarki łańcuchowe, szlifierki, wiertarki, polerki itp.) mogą doprowadzić do trwałych zmian chorobowych w organizmie, zwanych zespołem wibracyjnym, który jest uznawany za chorobę zawodową (AGROmechanika 6/2008).

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu