Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 3/2009

Energia odnawialna Czy olej rzepakowy to nadal alternatywa?

Paliwo rzepakowe do ciągników uniezależnia od oleju napędowego, przyczyniając się do oszczędzania ropy naftowej, której zasoby coraz bardziej się kurczą. Specjaliści z Centrum Technologiczno-Rozwojowe (TFZ) w Straubingu (Niemcy) przeprowadzili polowe próby ciągników napędzonych olejem rzepakowym. AGROmechanika jako pierwszy i jedyny tytuł w Polsce prezentuje bardzo ciekawe wyniki tych badań. Stosowanie oleju rzepakowego w ciągnikach, które mogą być napędzane olejami roślinnymi, może w znacznym stopniu przyczynić się do ochrony klimatu. Inne korzyści ze stosowania oleju rzepakowego to ochrona gleby i wód, zwiększenie bezpieczeństwa surowcowego i wzrost wartości produkcji rolnictwa dzięki wywarzaniu paliw we własnym zakresie. Obowiązujące w Niemczech zwolnienie od akcyzy paliwa rzepakowego stosowanego w rolnictwie daje w wielu wypadkach możliwość redukcji kosztów napędzania maszyn.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu