Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 4/2009

Siewnik rzędowy z własnym stylem Test siewnika Venta EC 300 firmy Kuhn

Siewnik pneumatyczny Venta EC firmy Kuhn został skonstruowany i wyposażony z myślą o gospodarstwach średnich, posiadających ciągniki o mocy w zakresie 100-150 KM. Wzięliśmy pod lupę 3-metrowy model EC 300 z nowymi redlicami talerzowymi. Pomimo, że coraz popularniejsze stają się ciągnione agregaty uprawowo siewne, w zachodnioeuropejskiej branży siewnikowej sprzedaż napędzają nadal 3-metrowe siewniki zawieszane. Jedną z nowości w tym segmencie jest model Combiliner Venta EC 300, który wzbogaca ofertę firmy Kuhn w przedziale znajdującym się poniżej klasy znanych dużych LC-etek i nowych NC-etek. Model EC oferowany jest jedynie w wersji o 3-metrowej szerokości roboczej. Pojemność zbiornika wynosi 800 l. Wysokość położenia pokrywy, a tym samym i głowicy rozdzielacza, jest z góry zadana. Wraz z głowicą rozdzielacza w metalową osłonę wbudowany jest bowiem mechanizm nastawiania ścieżek przejazdowych. Przewód do materiału siewnego biegnie od dozownika spodem, pośrodku zbiornika. Przy wysoko uniesionej pokrywie otwór załadunkowy na materiał siewny ma wymiary 103 x 163 cm. Poziom napełniania znajduje się na wysokości 196 cm. Dlatego do ładowania ziarna najlepiej jest stosować przeładunkowy przenośnik ślimakowy lub wąską szuflę. Wsypywanie materiału workowanego umożliwia pomost załadowczy, seryjnie instalowany z tyłu zbiornika. Elektroniczny sygnalizator opróżnienia działał podczas testu niezawodnie. Praktycznym rozwiązaniem jest możliwość przestawiania małego czujnika w kierunku pionowym.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu