Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 4/2009

Pracuj bezpiecznie Gasić ogień! Ale czym?

Środek gaśniczy powinien być nie tylko właściwie zastosowany, ale przede wszystkim odpowiednio dobrany. Nie każdej gaśnicy można użyć do zatrzymania pożaru. Jedną z najistotniejszych cech środków gaśniczych jest sam mechanizm gaszenia, od tego zależy sposób podawania środka w strefę pożaru. Można tu wyróżnić takie sposoby jak: -izolacja materiału palnego od utleniacza (np. położenie warstwy piany lub proszku na płonącej i żarzącej się powierzchni), -obniżenie stężenia utleniacza w strefie spalania i rozcieńczenie reagentów (np. przez wprowadzenie gazu obojętnego, proszku bądź par chlorowcopochodnych albo też ich zamienników), -ochłodzenie strefy spalania (podanie strumienia wody lub jej roztworu, nałożenie warstwy piany),

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu