Drodzy Czytelnicy,
w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy. W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej. Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz] W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego. Redakcja "AGROmechaniki"
|
archiwum
Wyszukiwarka
Artykuły autora: mu/ kw
Gdy liczy się gęstość i przepustowośćAGROmechanika 9/2011, strona 44
/Prasa Case IH/ Model LB433 z kanałem o wymiarach 1,20 x0,90m to sztandarowa prasa firmy CaseIH. Sprawdziliśmy, jak maszyna ta sprawuje się przy zbiorze podsuszonej zielonki na sianokiszonkę oraz słomy.
Duża gęstość lub miękki rdzeńAGROmechanika 9/2011, strona 48
/Prasa John Deere 864 Premium/ Prasa zwijająca John Deere wyposażona w opuszczane dno kanału podającego i podbieracz o szerokości do 2,20m, może formować bele o średnicy maksymalnie 1,80m. Sztandarowy model prasy John Deere, w którym stosowany jest systemTBA (Tractor-Baler Automation), wypróbowaliśmy przy zbiorze zielonki, siana i...
Dobre odciążanie to oszczędność paliwaAGROmechanika 9/2011, strona 54
/Test / Prawidłowo wyregulowany hydropneumatyczny system odciążania i odpowiednio dobrana prędkość obrotowa pozwalają na zaoszczędzenie znacznej ilości paliwa podczas koszenia. Dowiodła tego placówka badawczo-atestacyjna DLG, poddając stosownym próbom eksploatacyjnym kosiarkę Claas Disco Contour.
Ugniatanie kiszonki gąsienicamiAGROmechanika 9/2011, strona 62
/Kiszonka w silosach/ W odniesieniu do pojazdów pracujących w silosie obowiązuje zasada: im cięższe, tym lepsze. Takimi maszynami są duże ciągniki gąsienicowe. Cechuje je jednak stosunkowo niewielki nacisk na podłoże. Badania wykazały, że stosując pojazdy gąsienicowe, także można uzyskać duży stopień zagęszczenia...
Porównanie dziesięciu kombajnów buraczanychAGROmechanika 10/2011, strona 34
/Zbiór buraków cukrowych/ Przed pokazami „beet Europe”, które odbyły się w ubiegłym roku w Lelystad, holenderski Instytut Badań Buraków Cukrowych w Bergen (IRS) przeprowadził porównawcze próby eksploatacyjne 10 kombajnów buraczanych. Poniżej przedstawiamy wyniki tego niecodziennego porównania.
Mobilna stacja energetycznaAGROmechanika 11/2011, strona 36
Technologia hybrydowa od pewnego czasu uznawana jest za rozwiązanie problemów wynikających z kurczenia się zasobów surowców energetycznych. Konstruktorzy maszyn rolniczych podchodzą jednak do niej dość ostrożnie. Najbardziej ofensywny w działaniu okazał się John Deere, który jako pierwszy na świecie skonstruował ciągnik...
Pewna jazda w śladachAGROmechanika 11/2011, strona 48
Układ kierowania ze zwrotnicami cechują się rozbudowaną techniką. Firma Amazone skonstruowała ostatnio prosty układ hydromechaniczny, stanowiący element sterowania opryskiwaczem w systemie Amaspray. Porównaliśmy go z wcześniej dostępnymi układami kierowniczymi i przedstawiamy wyniki.
Wcześniejsza wymiana rzadko się opłacaAGROmechanika 11/2011, strona 54
Wraz ze wzrostem zużycia ostrzy redlic, kultywator staje się wyczuwalnie cięższy w uciągu. Jakie koszty pociąga za sobą zużycie redlic i kiedy opłaca się je wymienić, zanim całkowicie się zużyją? Odpowiedź na te pytania prezentujemy w teście.