Drodzy Czytelnicy,
w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy. W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej. Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz] W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego. Redakcja "AGROmechaniki"
|
archiwum
Wyszukiwarka
Artykuły autora: Łukasz Wasak
Żniwa buraczane po bawarskuAGROmechanika 12/2011, strona 32
/Maszyny do buraków ROPA/ Światowy potentat w technice zbioru buraka cukrowego, firma ROPA, przedstawia swoje najnowsze osiągnięcia. Tym razem jest to kolejna odsłona największego na świecie kombajnu buraczanego euro-Tiger V8-4 oraz oczyszczarko-ładowarki euro-Maus 4.
Moc w zielonych barwachAGROmechanika 1/2012, strona 24
/Claas Axion 900/ Jeśli poszukujemy mocnego ciągnika, który sprawdzi się w szerokim zakresie zastosowań, zapewniając jednocześnie wysoki komfort pracy, z powodzeniem możemy sięgnąć do katalogu Claasa. Rozwiązanie znajdziemy pod nazwą Axion.
Bezstopniowy kompaktAGROmechanika 1/2012, strona 28
/Deutz-Fahr Agrofarm TTV/ Deutz-Fahr jest jednym z nielicznych producentów, którzy w ciągnikach kompaktowych stosują przekładnie bezstopniowe. Nieco ponad 100-konny Agrofarm TTV z płynną zmianą prędkości został okrzyknięty maszyną roku 2012.
Specjalista od zbioru ziemniakówAGROmechanika 1/2012, strona 34
/Grimme Varitron/ W 1969 r. Grimme wypuścił pierwszy samojezdny kombajn ziemniaczany. Obecnie w swojej ofercie ma już trzy czterorzędowe i cztery dwurzędowe maszyny. Jest to najszersza oferta kombajnów samojezdnych wśród firm z całego świata. Jeden z nich, Varitron 470, został nagrodzony w konkursie na maszynę roku na targach...
Wydajny zbiór zielonkiAGROmechanika 1/2012, strona 38
/Claas Jaguar 980/ W plebiscycie Maszyna Roku 2012 w kategorii sieczkarni samojezdnych zwyciężył Claas Jaguar 980. Wysoka wydajność i wszechstronność zastosowań sprawia, że model ten jest chętnie wybierany przez profesjonalistów.
Mistrz siewu punktowegoAGROmechanika 1/2012, strona 44
/Horsch Maestro/ Innowacyjna technologia tarczy wysiewającej zapewnia wyjątkowo precyzyjny siew nawet przy dużych prędkościach roboczych. Praca maszyny jest dodatkowo wspomagana przez elektroniczny system kontroli odkładania nasion. To wszystko sprawia, że Maestro jest prawdziwym mistrzem siewu punktowego.
Góral na czterech kołachAGROmechanika 2/2012, strona 32
/Ciągniki Lindner/ Szybki rozwój rolnictwa na terenach górskich oraz tendencja do zwiększania wydajności maszyn skłoniły konstruktorów Lindnera do stworzenia nowej, czwartej generacji ciągników Geotrac. Dzięki ekonomicznym silnikom, kompaktowej budowie oraz bogatemu wyposażeniu, zostały one bardzo entuzjastycznie przyjęte przez...
System uprawy i siewu AmazoneAGROmechanika 2/2012, strona 50
/Siewniki Amazone/ Oprócz rozbudowanych systemów ochrony roślin czy nawożenia, Amazone ma wiele do zaoferowania w technice uprawy roślin i siewu
Dojarz, który nie zawiedzieAGROmechanika 2/2013, strona 16
/Roboty udojowe/ Obsługa stada krów, a zwłaszcza udój, jest jedną z najbardziej czasochłonnych, a jednocześnie wymagających wysokiej precyzji, prac w gospodarstwach mlecznych. Z tego powodu dąży się do pełnej automatyzacji procesu udoju. Choć nie jest to proste zadanie, producenci instalacji udojowych mogą pochwalić się...
Automatyczny wóz paszowyAGROmechanika 2/2013, strona 27
Idąc drogą pełnej automatyzacji produkcji zwierzęcej, firma Lely opracowała urządzenie, które samoczynnie przygotowuje i rozwozi pasze objętościowe, jednocześnie podgarniając niedojedzone poprzednie porcje. Nowy produkt nazywa się Vector.
Stado pełne robotówAGROmechanika 2/2013, strona 28
Automatyzacja produkcji rolniczej jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, a rolnicy coraz chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób można ułatwić sobie obsługę stada krów mlecznych, na przykładzie urządzeń firmy Lely.
Słynny czerwony siłaczAGROmechanika 2/2013, strona 73
Ciągniki z drugiej ręki są w stanie spełnić oczekiwania większości gospodarstw przy znacznie niższej cenie zakupu. Przyjrzyjmy się bliżej produktom cenionej przez polskich rolników marki Massey Ferguson.
Transporter niezwykle uniwersalnyAGROmechanika 2/2013, strona 78
/Jazda próbna/ Transportery uniwersalne są raczej obce polskim rolnikom. Postanowiliśmy przybliżyć ten typ pojazdu na przykładzie przetestowanego przez nas modelu Unitrac 102 austriackiej firmy Lindner.