Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
strona główna

Aktualności

Mitas na targach EIMA zaprezentuje przekrój przez portfolio opon dla rolnictwa

Mitas na targach EIMA zaprezentuje przekrój przez portfolio opon dla rolnictwa
Listopad 02 11:06 2016 Wydrukuj

Praga, 2.11.2016 – Mitas, należący do grupy Trelleborg, w dniach od 09 do 13 listopada na targach EIMA we włoskiej Bolonii zaprezentuje najbardziej zaawansowane produkty ze swojego portfolio opon rolniczych. Przedstawione zostaną opony flotacyjne Agriterra, VF HC 2000 dla traktorów o dużej mocy, opony do zastosowań miejskich oraz wytrzymałe opony do traktorów. Prezentacja produktów Mitas czeka na odwiedzających targi na stoisku A1 w hali 14.

 
Pavel Kott, menedżer ds. produktów w dziale opon rolniczych Mitasa, dodaje: „Tym, co zachęci do odwiedzenia naszego stoiska na targach EIMA będą opony flotacyjne Agriterra, które zaprojektowane zostały tak, żeby spełniać specyficzne wymagania rolników. Opony flotacyjne zapewniają bowiem lepszą wydajność, ponadto w mniejszym stopniu ubijając ziemię.”
 
Opona Agriterra ze stalowym kordem
Za jedną z największych zalet opon Agriterra należy uznać wpływ na ekonomiczną eksploatację, ich zastosowanie zmniejsza bowiem zużycie paliwa. Stalowy kord zapewnia natomiast stabilność przy prędkości powyżej 30 km/h i podnosi odporność na przebicie. Opony Agriterra dzięki otwartemu wzoru bieżnika na barku mają też lepsze właściwości samoczyszczące. Optymalnie zaprojektowany bieżnik opony Agriterra zapewnia o 11% większą powierzchnię styku bieżnika, niż u opon konkurencji typu premium i nawet o 22% większą, niż u opon konkurencji z trakcyjnym typem bieżnika. Te i inne dane pochodzą z testów przeprowadzonych przez Instytut Badań Technologii Rolniczej.
 
Kott dodaje: „Produkujemy opony rolnicze, zaprojektowane tak, aby spełniały potrzeby rolników, ale naszym celem jest również zapewnienie im innych usług, które mogą ułatwić pracę. Dlatego rozwinęliśmy aplikację na telefony komórkowe, która pomaga rolnikom w ustawianiu właściwego ciśnienia w oponach rolniczych.“
 
Aplikacja pomaga rolnikom wybrać właściwe ciśnienie dla opon rolniczych, co pozytywnie wpływa na optymalizację ich pracy.  Użytkownicy aplikacji mogą w prosty sposób wybrać z listy rozmiar opon, których używają, uwzględnić prędkość i nośność, i w kilka chwil za pomocą aplikacji Mitasa uzyskać informację jakie powinno być ich właściwe ciśnienie. Więcej informacji dot. aplikacji zostanie opublikowano w kolejnych dniach.
 
Mitas VF HC 2000 dla traktorów o dużej mocy
Opony Very High Flexion (VF) HC 2000 przeznaczone są dla traktorów o dużej mocy. Mitas obecnie oferuje cztery rozmiary opon VF HC 2000 i planuje dalsze rozszerzenie oferty. Główną zaletą opon FV jest ich zdolność do zachowania stałego ciśnienia przy każdej prędkości. Opony Mitas VF wyróżnia ponadto wysoce elastyczna powierzchnia, która pozostawia większy ślad, ale kładzie tym samym mniejszy nacisk na glebę. Na swoim stoisku nr A1 w hali 14 Mitas zaprezentuje oponę VF 710/70R42 HC2000. 
 
Wielofunkcyjna opona dla traktorów HC 70
Mitas HC 70 to nowe podejście do opon z profilem 70, które wprowadza na rynek wysoce wydajną oponę stworzoną dla traktorów o mocy do 180 hp. Opony HC 70 mają podwyższoną nośność, są oszczędne w styku z gruntem oraz mają bardzo dobre właściwości trakcyjne. Mitas HC 70 ma duże możliwości adaptacyjne, dlatego można ją wykorzystywać w różnych warunkach i dla różnych celów. Na targach EIMA będzie można zobaczyć oponę Mitas 480/70R34 HC70.
 
Mitas HCM dla służb miejskich
Opony Mitas HCM (High Capacity Municipal) zaprojektowane zostały z myślą o urządzeniach wykorzystywanych przez służby miejskie. Są to opony uniwersalne, dopasowane do wielu rodzajów maszyn, sprawdzą się również w zróżnicowanym terenie. Opony Mitas HCM wyróżnia kaskadowy kształt klocków bieżnika, co zapewnia lepszą przyczepność podczas deszczu, śniegu i błota, a jednocześnie podnosi zdolności do samooczyszczania. Mitas obecnie ma w swojej ofercie pięć rozmiarów opon HCM, są to: 400/80R28, 440/80R24, 440/80R28, 480/80R38 oraz nowość 540/80R38, która zaprezentowana zostanie na targach EIMA.